दोश्रो ‘राष्ट्रिय आदिबासी म्युजिक तथा फिल्म अवार्ड २०२४’ का उत्कृष्ट ५ लाई प्रमाणपत्र वितरण

क्वालिटी फिल्म्सद्वारा आयोजित दोश्रो ‘राष्ट्रिय आदिबासी म्युजिक तथा फिल्म अवार्ड २०२४’ को उत्कृष्ट ५ मा पर्न सफल २५ विधाका सर्जक, कलाकार र प्राविधिकहरुलाई प्रमाणपत्र वितरण गरिएको छ l चलचित्र विकाश बोर्डको हलमा गत बुधबार आयोजित सो कार्यक्रम पूर्व संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री सुदन किराँतीको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्पन्न भएको थियो l अवार्ड आयोजक संस्थाका निर्देशक उमेश गुरुङको सभापतित्वमा सम्पन्न सो समारोहमा चलचित्र एवं सङ्गीत क्षेत्रका विशिष्ट व्यक्तिहरुको समेत आतिथ्यता रहेको थियो l सेसेमी लिम्बूले सञ्चालन गरेको सो समारोहमा कार्यक्रम संयोजक शनी लिम्बूले स्वागत मन्तव्य राखेकी थिईन् l म्युजिक डायरी

उत्कृष्ट ५ को मनोनयन सूची
१. आदिबासी लोकगीत गायक

क) साली भेना – बेद रानामगर – लोक
ख) साङसाङनु से से – सुमन लिम्बु – लिम्बु गीत
ग) लिङवासुमाउ – असार सिंह निङलेकु
घ) कति मिठो सपना – सुदन राई – राई
ङ) साली भेना – शिव थापामगर – लोक
च) मिम्जिमा ए –भिम लिम्बु –पालम

२. आदिबासी लोकगीत गायिका
क) युके लन्डनमा– जालु मायाँ गुरुङ
क) कक्फेवा (पालाम) – गँगा लिम्बु
ख) निङवासुम बारा – अन्जना याक्खा
ग) चोली त राम्रो – तबु वाईवा

३. आदिवासी कौडा गीत गायक
क) झुल्के घाम – सुवास गुरुङ – कौडा
ग) ओई साली – सानु पुलामी – कौडा
घ) चण्डिपूर्णि – टेकु गहमगर – कौडा
ङ) माईली – मौसम गुरुङ– कौडा

४. आदिबासी कौडा गीत गायिका
क) बोली मिठो – निर्जल गुरुङ – कौडा
ख) रोधी घर – पवित्रा गुरुङ – कौडा
ग) एक हजुर – नितु पुन – कौडा
घ)ङ गैरी गाउँकी साईली – तारा श्रीस मगर – कौडा

५. आदिबासी गीत गीतकार
क) मुग्लिन पुलरित – ओम छिनाल
ख) निङ वासुम १३ – सुन्दर निङलेकु
ग) चण्डिपूर्णि मेलैमा – युनिक थापामगर
घ) बोली मिठो – टेकबहादुर गुरुङ
ङ) चिवोङतुक – कल्पना आङबोङहाङ लिम्बु
च) अन्धकार (Viper) – प्रकाश ओली

. आदिबासी गीत संगीत संयोजक
क) बनमा खयर – सुनिल परियरा
ख) लमजुङको पानी रसिलो – जुजु गुरुङ
ग) गेतेङ गोतेङ – रोकश सोनी

७. आदिबासी म्युजिक भिडियो निर्देशक
क) क्यो बिना – भूपेन्द्र गुरुङ
ख) मायाको इतिहास – अविनास गुरुङ
ग) केवा साभी साङसुङ – हाङ चम्जोङ
घ) माईली – दिप गुरुङ
ङ मन त बुढो – मनाङ गुरुङ

८. आदिबासी म्युजिक भिडियो पुरुष मोडल
क) निङवासुम ११ – सञ्जिब लिम्बु
ख) थुङछोदिन लाबेन – गजेन्द्र साम्बाहाम्फे
ग) हे कान्छी – सुमन थापा
घ) आई साली – सुजन श्रेष्ठ (खोङखोङ)

९. आदिबासी म्युजिक भिडियो महिला मोडल
क) ओई साली – मनिषा लामा
ख) आसाम लाहुरे – सुस्मिता गुरुङ
ग) निष्ठुरी – रितु गुरुङ
घ) हङकङ सिँगापुर – रिना गुरुङ

१०. तामाङ गीत गायक
क) फनफनी घुमेको – टीका बम्जन
ख) पोख्रेली मैच्याङ –धिरेन लामा
ग) सैलुङ्गे गाउँकी – अनिल लामा
घ) ताम्सालिङ – सन्जोग योञ्जन
ङ) सगुन – सोनाम योन्जन

११. तामाङ सेलो मोडल पुरुङ
क) घुम्नलाई आउँदा – छिरिङ तामाङ
ख) छड्केत टोपी – अभि लामा
ग) यम्बुला लभ डाँडा – पाल्देन लामा

१२. तामाङ सेलो मोडल महिला
क) छड्केता टोपी – अनिता गोले
ख) भगउँदा आस्याङले – सँगीता थिङ
ग) छाता खुसी – ल्हमिन थिङ

१३. तामाङ सेलो नव मोडल पुरुष
क) सिन्धुपालचोक घुम्नलाई – मिङनार शेर्पा
ख) सम्झना मायालुको – सन्देश तामाङ
ग) तुर्लुङ्गे टुङना – लाक्पा दोर्जे तामाङ
घ) तिम्रो र मेरो माया – सुनिल यस्लामी मगर
ङ) सैलुङ गाङला – गोम्बो दोर्जे लो

१४. लिम्बु गीत म्युजिक भिडियो महिला मोडल
क) याक्थुङ हाङ लाजे – गीता पालुङवा
ख) थुङछोदिन लाबेन – दुर्गा तुम्सा
ग) निङवासुम – मिरा फियाक

१५. आदिबासी गीत नृत्य निर्देशक
क) भिन्चिको मोनालिया – केशव कोईराला
ख) कहाँ होला – चुडामणी फयुयाँल
ग) लमजुङको पानी – सन्देश रिमाल

१६. आदिबासी चलचित्र चरित्र अभिनेत्री
क) जिउनी – मायादेवी गुरुङ
ख) आफ्नै कर्म – श्रद्धा गुरुङ
ग) लोजिमा – बिमला खजुम लिम्बु
घ) सेमेक्वा – पवित्रा लिम्बु
ङ) सुगुप – बबिता नेयोहाङ

१७. आदिबासी चलचित्र
क) जिउनी
ख) सेमेक्वा
ग) आफ्नै कर्म
घ) शिर सुवा
ङ) युक्पुङ

१८. आदिबासी चलचित्र निर्देशक
क) आफ्नै कर्म – जनक गुरुङ
ख) शिर सुवा – माओत्से गुरुङ
ग) सुगुप – लोकेन सावा लिम्बु
घ) लोजिमा – सागर सुब्बा

१९. आदिबासी चलचित्र चरित्र अभिनेता
क) जिउनी – अच्युत गुरुङ
ख) जिउनी – गणुलध्वज गुरुङ
ग) आफ्नै कर्म – मन्त्रीजँग गुरुङ

२०. आदिबासी चलचित्र अभिनेता
क) जिउनी – आनन्द गुरुङ
ख) जिउनी – टेकबहादुर गुरुङ
ग) आफ्नै कर्म – रविन गुरुङ
घ) शिर सुवा – विश्वास गुरुङ
ङ) सेमेक्वा – रुद्र पाहिम
च) युक्पाङ – कुशल थलङ लिम्बु

२१. आदिबासी चलचित्र अभिनेत्री
क) मारम – सृजना माश्राङगी मगर
ख) शिर सुवा – सुमन गुरुङ
ग) जिउनी – आकृति गुरुङ
घ) जिउनी – अञ्जु गुरुङ
ङ) आफ्नै कर्म – अनुता गुरुङ

२२. लिम्बु चलचित्र अभिनेत्री
क) सुगुप – बबिता नेयोङ
ख) लोजिमा – बिमला खजुम
ग) सेमेक्वा – पबित्र लिम्बु
घ) युक्पुङ बस्ती – कमला सेन्दाङ लिम्बु

२३. उत्कृष्ट मेकअप
क) खोटाङको चिसो पानी – कविता तोलाँगी
ख) लमजुङ पानी रसिलो – उर्मिला लामा
ग) पलमै माया – रोनिशा अधिकारी
घ) मेरो दिलको राजा – शर्मिला बुढाथोकी
ङ) आफ्नै कर्म – यदिप राई

२४. उत्कृष्ट आदिबासी भेषभुसा
क) कोसेली ढाका – अन्जना इछमफुल राई
ख) प्रोटेसिजनल बुटिक – करण बाम्बुले राई
ग) तेह्रथुम ढाका – निर्मला (निरु) आङवुङ लिम्बु
घ) सरु ढाका – सरु माङमो लिम्बु
ङ) कल्चरल ढाका उधोग – निसाम बेघा लिम्बु

२५.आदिबासी व्युटिसियन अफ द ईयर
क) सुजा लिम्बु
ख) जयन्ती लावती लिम्बु
ग) सन्जु थलाङ
घ) जिना गुरुङ
ङ) जेविसा थापामगर

सम्बन्धित शीर्षकहरु

मुख्य समाचार


Most Recent